Aby bylo možné využít rozsáhlých možností lokálního působení placenty, tudíž abychom mohli i lépe pochopit vzorec placentového séra hp, je důležité umět zanalyzovat složení lyofilizovaného extraktu placenty, který používáme. Extrakt obsahuje bílkoviny, enzymy, vitamíny, aminokyseliny, nukleotidy a mukopolysacharidy, jejichž účinnost byla potvrzena řadou dermokosmetologických testů. Vliv těchto aktivních složek začíná tam, kde tkáň vykazuje známky funkčních poruch v důsledku výživových nedostatků, hormonálních poruch a jiných patologických jevů. Mají proto homeoterapeutický účinek a korigují ty faktory, které zhoršují strukturu a funkci vlasů. Vedle přímého působení látek šampon též působí preventivně proti různým vnějším činitelům, jako jsou klimatické vlivy, nedostatečné hygienicko-estetické ošetření vlasů; psychická a fyzická zátěž. Zejména v oblasti vlasové cibulky účinné látky placenty rozvíjejí svůj normalizační účinek tím nejlepším možným způsobem. Působí proti poruchám prokrvení vlasové pokožky, problémům s vhodnou výživou a přívodem kyslíku do buněk folikulárního základu, které jsou odpovědné za výměnu živin a funkcí s vlasovými vlákny.

Biostimulační účinek je možný díky přítomnosti glykosaminoglykanů (mukopolysacharidů), na které je extrakt placenty velmi účinný. Na druhou stranu je však třeba poznamenat, že pasivní použití těchto složek nepřináší žádný účinek, pokud nedojde k synergii způsobené přítomností vitamínů a enzymů aktivujících metabolické schopnosti vlasového folikulu.

Pokud jde o stimulační aktivitu, normalizační účinek extraktu placenty je zřetelný i na mazových žlázách. Výsledek této aktivity je, že žláza ve vlasovém folikulu uvolňuje přiměřené množství mazu, díky němuž jsou vlasy lesklé a pružné, aniž by došlo k nežádoucím jevům, které mají na jedné straně negativní estetický účinek, na druhé straně brání dýchání vlasové cibulky a tím oslabují vlasy a podporují jejich vypadávání (tzv. seboroická dermatitida).

Při lokálním použití placenta stimuluje a zintenzivňuje tkáňovou respiraci. Díky přítomnosti extraktu z placenty registrujeme zlepšení v oblasti metabolických procesů vlasové pokožky, zároveň se upevňuje „zakotvení“ vlasů v pokožce v dlouhodobém horizontu.

Z biochemického hlediska lze pozorovat intenzivní aktivitu enzymů, která vede ke zvýšení spotřeby kyslíku až o 50%. Placenta na vlasy působí jako biostimulant – podporuje efektivní využití všech potřebných živin a kyslíku vlasovým folikulem.
V oblasti vlasové cibulky se zlepšuje prokrvení, čímž je zajištěno účinnější vyživení vlasů. Makroskopické účinky tohoto procesu úzce souvisí se strukturou vlasů – což znamená, že pozitivní vliv je při správném použití očividně prokazatelný.


Regenerační vlastnosti keratinu spolupůsobí s různými aminokyselinami, což má za následek vytvoření pevné stavby vlasů pomocí posílení proteinů. Vlasy zůstávají lesklé, pevné a bez známek stresu (bez ohledu na to, zda jde o důsledky zanedbání hygieny a péče o vlasy, nebo zda jde o fyzická narušení, jako jsou roztřepené konečky, tenká a ochablá stavba vlasu aj.).

 

Všechny tyto pozitivní vlastnosti byly zkombinovány za jediným účelem – tím je právě důsledné udržení pevné struktury vlasů a aktivace řádné fyziologické obrany proti oslabujícím vlivům.
Hp Placen Formula má jedinečný vliv proti všem jevům, které mohou ovlivnit výživový stav vlasové cibulky (seborea, lupy, ztráta keratinu) a způsobit tím vypadávání vlasů.